Pompy ciepła Rzeszów • Fotowoltaika • ElektroSol

Energia odnawialna Rzeszów i Okolice

ElektroSol

ul. Zbożowa 7
37-500 Jarosław
NIP: 8133626607

Telefon

+48 667 286 216

E-mail
d.marciak@elektrosol.pl

Fotowoltaika – co to jest i czy się opłaca?

Odnawialne źródła energii • Rzeszów
Fotowoltaika – czym jest? Fotowoltaika to dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem promieni słonecznych na energię elektryczną. Inaczej mówiąc jest to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieni…

Fotowoltaika – co to jest i czy się opłaca?

sty 25, 2022 | Poradniki

Fotowoltaika – czym jest?

Fotowoltaika to dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem promieni słonecznych na energię elektryczną. Inaczej mówiąc jest to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieni słonecznych przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Urządzenia fotowoltaiczne (PV) wytwarzają energię elektryczną bezpośrednio z promieniowania słonecznego w procesie elektronicznym. Proces ten naturalnie zachodzi w niektórych rodzajach materiałów, zwanych półprzewodnikami. Elektrony w tych materiałach są uwalniane przez energię słoneczną i mogą być indukowane do przemieszczania się w obwodzie elektrycznym. Dzięki temu, pozyskaną energię możemy urzyć do zasilania urządzeń elektrycznych lub przesyłania energii elektrycznej do sieci.

Czym jest ogniwo fotowoltaiczne?

Pojedyńcze urządzenie fotowoltaiczne nazywamy ogniwem.

Pojedyńcze ogniwa fotowoltaiczne wykonywane są z różnych materiałów, często półprzewodników mających grubość mniejszą niż cztery ludzkie włosy. Takie ogniwo fotowoltaiczne zwykle wytwarza około 1 lub 2 waty mocy. Ogniwa są niezwykle delikatne, dlatego umieszczane są pomiędzy materiałami ochronnymi. Często w kombinacji szkła i plastiku, by mogły wytrzymać w warunkach zewnętrznych przez wiele lat.

Instalacje fotowoltaiczne

Jak zwiększyć moc wyjściową ogniw fotowoltaicznych?

Moc wyjściową ogniw fotowoltaicznych możemy zwiększyć łącząc je ze sobą w łańcuchy. Po złączeniu tworzą one większe jednostki zwane modułami lub panelami fotowoltaicznymi.

Moduły używamy pojedyńczo lub łączymy w tablice. Jedna lub więcej tablic podłączanych jest do sieci elektrycznej jako część kompletnej instalacji fotowoltaicznej. Modułowa struktura systemów fotowoltaicznych pozwala na zaspokojenie w energię elektryczną wszelkich potrzeb zarówno domowych jak i przedsiębiorstwa. Pozyskaną energię elektryczną możemy wykorzystać do oświetlenia posesji, znaków drogowch, po całe domy i duże firmy czy przedsiębiorstwa.

Moduły i tablice fotowoltaiczne to tylko część systemu fotowoltaicznego. Systemy obejmują również konstrukcje mocujące, które kierują panele fotowoltaiczne w stronę słońca. Umieszczone w nich komponenty pobierają prąd stały (DC) wytwarzany przez moduły i przekształcają go w prąd zmienny (AC). Pozyskany prąd zmienny możemy użyć do zasilania wszystkich urządzeń w twoim gospodarstwie domowym jak również przedsiębiorstwa.

Instalacje fotowoltaiczne z ElektroSol Rzeszów

Panele słoneczne mogą wykorzystać zdobytą energię do różnych zastosowań domowych jak i przedsiębiorstwa. Pozyskaną energię możemy użyć do zasilania elektrycznego, oświetlenia lub podgrzewania wody do użytku domowego, komercyjnego lub przemysłowego. Energia słoneczna jest także najczystszym i najobfitszym dostępnym źródłem energii odnawialnej, a z ElektroSol w Rzeszowie możesz zostać jej posiadaczem.

Skontaktuj się z nami a doradzimy Ci najlepsze możliwe rozwiązania i systemy instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy, czy gospodarstwa domowego w Rzeszowie i okolicach.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Kategorie

Ostatnie aktualności

Tagi